محل تبلیغات شما

دلی بدون جفتم تخم میذاشت اون قدرم خوشحال می شد که انگار دنیا رو دادن بهش  کافی بود بهش نزدیک شی‌ بد جور عصبی می شد دلی ناز من تو اون مدت کلافه و بد اخلاق بود گاهی سرشو میذاشت رو تخماش گاهی ام آرووم با پا جابجاشون میکرد گاهی ام میرفت یه طرف قفس مینشست خیره می شد به تخمایی که مدت زیادی  ازشون گذشته بود طفلک نمی فهمید تخماش هرگز تبدیل به جوجه نمیشن و چه انتظار تلخی رو تجربه می کرد تو اون مدت  بعدا فهمیدم فقط دلی نیست بعضی پرنده ها کلا همینطوری هستن  بردمش چند جا دامپزشکی میگفتن پرنده باهوش و قوی و با بنیه ایه نیاز به جفت داره که تخماش جوجه شن چون این تخما هرگز تبدیل به جوجه نمیشن و فقط اذیتش میکنن  دلی هم می شنید اینا رو و یه نگاهی هم به من میکرد نمیدونم شاید منظورش این بود دیدی چی میگن؟ برام جفت بگیر  باشه؟ آخرشم مجبور شدم به عروس هلندی نر پر سیاه بگیرم براش . اما با هم کنار نمیومدن  تا دو هفته اول پشت به هم بودن تو قفس،  کم کم پرنده نر بهش نزدیک شد دلی همچنان ازش می ترسید و خودشو اون قدر کنار می کشید که کلا  می چسبید به میله های قفس  با خودم گفتم لوس بارش آوردم تا اینکه فهمیدم حق داره ازش بترسه    شوهره ! دست بزن داشت !!! 

کاش عروس نر  فقط مشکلش کتک کاریش بود دلی تا میخواست آب و دونش رو بخوره پرنده نر میرفت رو ظرف دونه می نشست

و یا جفت پا می رفت تو ظرف آب که دلی نزدیک نشه  . یه بارم اون قدر با نوک زد به بال دلی که بالش زخمی شد دیگه نگه داری اون پرنده نر بی فایده بود بعدا فهمیدم چند سالی از دلی کوچیکترم بود 

نمیدونم شاید اونم دلی رو نمیخواست و اون تفاوت سنی داشت اذیتش می کرد دلی دیگه واسه خودش یه خانم جا افتاده ای شده بود و عروس نر رو خیلی تحویل نمی گرفت خلاصه اینکه بر اثر عدم تفاهم از هم دوستانه جدا شدن و دوباره دلی‌زندگی عادیشو از سر گرفت . 

گاهی فقط گرفتن یه جفت واسه یه حیوون کافی نیست . اینام احساس دارن  اینام  گاهی بودنشون کنار هم منجر به حتی از دست رفتن سلامتی اون یکی میشه مثلا آقایی تو بیمارستان دامپزشکی تعریف میکرد جفت پرنده ش نوک زده چشم طرف مقابلش حالا اومده بود  ببینه پرنده ش بیناییشو از دست داده یا نه .حیوونا موجودات بی دفاع، بی زبون و مظلومی هستن در خرید جفت براشون دقت داشته باشیم و اگه جفتی براشون گرفتیم تا مدتی مراقبشون باشیم همدیگرو اذیت نکنن و یه وقت به هم آسیب نرسونن .

دو دلی که از یه جنس نیستن !!!

ای که دستت می رسد کاری بکن ....

شوهر عروس هلندی من دست بزن داشت !!!

دلی ,اون ,رو ,پرنده ,یه ,هم ,می شد ,پرنده نر ,اون قدر ,عروس هلندی ,نمیشن و

مشخصات

تبلیغات

محل تبلیغات شما

آخرین ارسال ها

برترین جستجو ها

آخرین جستجو ها